пн, 16 декабря 2019
EUR19.3410
USD17.3081

На должность советников были зарегистрированы следующие конкуренты

ОКРУЖНОЙ ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ СОВЕТ г. ТВАРДИЦА 33/2

Всеобщие местные выборы 20.10.2019

 

  • Согласно поданных заявлений от кандидатов на должность советника г. Твардица в ОИС г. Твардица 33/2;
  • Согласно Протоколу № 5 от 17.09.19 , № 11 от 20.09.19 г. и № 12 от 24.09.19 г. ОИС г. Твардица 33/2;
  • Согласно Постановлениям № 2/5 от 17.09.19 , № 1/11 от 20.09.19 г., № 1/12, № 2/12, № 3/12 от 24.09.19 г. ОИС г. Твардица № 33/2 о регистрации конкурентов на должность советников местного совета г. Твардица на Всеобщих местных выборах от 20.10.2019 г. –

были зарегистрированы следующие конкуренты:

 

Порядковый номер в бюллетене

Партийная

принадлежность

Количество конкурентов

1.

Партия Социалистов

Республики Молдова

15

(список прилагается)

2.

Политическая Партия «ȘOR»

8

(список прилагается)

3.

Избирательный блок «ACUM Platforma DA si PAS»

15

(список прилагается)

4.

Демократическая партия Молдовы

8

(список прилагается)

5.

Партия Коммунистов Республики Молдова

15

(список прилагается)

 

Председатель ОИС г. Твардица 33/2 - Барабаш В.

 

Секретарь ОИС г. Твардица 33/2 - Шавриева М.

 

L I S T A

candidaţilor la funcţia de consilier în consiliul orăşenesc Tvardița

pentru alegerile locale din 20.10.19 din partea Partidului Politic PSRM

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

1

Popov

Gheorghi

M

1964

r.Taraclia

or. Tvardița

2

Calamanov

Nicolai

M

1954

r.Taraclia

or. Tvardița

3

Avtutova

Prascovia

F

1964

r.Taraclia

or. Tvardița

4

Dolomanji

Ilia

M

1950

r.Taraclia

or. Tvardița

5

Cara

Ivan

M

1984

r.Taraclia

or. Tvardița

6

Jeleapova

Galina

F

1981

r.Taraclia

or. Tvardița

7

Pascalov

Ivan

M

1979

r.Taraclia

or. Tvardița

8

Avtutov

Alexandr

M

1964

r.Taraclia

or. Tvardița

9

Cara

Gheorghi

M

1963

r.Taraclia

or. Tvardița

10

Caraivanova

Maria

F

1965

r.Taraclia

or. Tvardița

11

Lambov

Dmitri

M

1975

r.Taraclia

or. Tvardița

12

Lambov

Ivan

M

1966

r.Taraclia

or. Tvardița

13

Emeț

Anna

F

1967

r.Taraclia

or. Tvardița

14

Bodleva

Larisa

F

1971

r.Taraclia

or. Tvardița

15

Popova

Prascovia

F

1970

r.Taraclia

or. Tvardița

 

Anexă la hotărîrea Consiliului electoral al circumscripției Tvardița

nr. 33/2 din20/09/2019

 

L I S T A

candidaţilor la funcţia de consilier în consiliul orăşenesc Tvardița

pentru alegerile locale din 20.10. 2019 din partea Partidului Politic ”ȘOR„

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

1

Cazacova

Prascovia

F

1950

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

2

Pașev

Petr

M

1954

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

3

Pașeva

Maria

F

1954

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

4

Lambova

Anna

F

1961

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

5

Staicov

Vasili

M

1954

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

6

Jeleapov

Gheorghi

M

1972

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

7

Calpacci

Maria

F

1999

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

8

Vragaleva

Ecaterina

F

1952

r.Taraclia

or. Tvardița

PP ”ȘOR„

 

Anexă la hotărîrea Consiliului electoral al circumscripției Tvardița

nr. 33/2 din24/09/2019

 

L I S T A

candidaţilor la funcţia de consilier în consiliul orăşenesc Tvardița

pentru alegerile  locale din 20.10.19 din partea

Blocul electoral ”ACUM, Platforma Da și PAS”

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

1

Pascova

Maria

F

1963

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

2

Șavriev

Avram

M

1975

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

3

Șeghev

Piotr

M

1977

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

4

Bogdanova

Sofia

F

1972

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

5

Caraivanov

Dmitri

M

1956

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

6

Mitcov

Nicolai

M

1963

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

7

Cara

Ala

F

1964

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

8

Pisova

Feodora

F

1973

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

9

Papurova

Stepanida

F

1962

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

10

Adamova

Aliona

F

1973

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

11

Dolomanji

Ivan

M

1970

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

12

Dolomanji

Prascovia

F

1966

r.Taraclia

or. Tvardița

PAS

13

Parmacli

Maia

F

1979

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

14

Calincov

Ilia

M

1966

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

15

Curteva

Iulia

F

1994

r.Taraclia

or. Tvardița

Platforma Da

 

 

Anexă la hotărîrea Consiliului electoral al circumscripției Tvardița

nr. 33/2 din 24/09/2019

 

L I S T A

candidaţilor la funcţia de consilier în consiliul orăşenesc Tvardița

 

pentru alegerile  locale din 20.10.19

din partea Partidul Democrat din Moldova 

 

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

1

Caraivanov

Ivan

M

1972

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

2

Lozova

Domna

F

1968

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

3

Papazova

Maria

F

1956

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

4

Glavceva

Maria

F

1953

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

5

Papazov

Igor

M

1981

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

6

Pisov

Afanasi

M

1970

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

7

Barbova

Maria

F

1944

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

8

Petrov

Nicolai

M

1957

r.Taraclia

or. Tvardița

Neafiliat

 

Anexă la hotărîrea Consiliului electoral al circumscripției Tvardița

nr. 33/2 din24/09/2019

 

L I S T A

candidaţilor la funcţia de consilier în consiliul orăşenesc Tvardița

 

pentru alegerile  locale din 20.10.19

din partea Partidului Politic PСRM

 

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

1

Pitrapov

Vladimir

M

1960

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

2

Parmacli

Zahari

M

1959

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

3

Calincov

Ivan

M

1969

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

4

Borova

Domna

F

1966

r.Taraclia

or. Tvardița

 

5

Lambov

Alexander

M

1990

r.Taraclia

or. Tvardița

 

6

Șavriev

Ivan

M

1973

r.Taraclia

or. Tvardița

 

7

Dragan

Ivan

M

1969

r.Taraclia

or. Tvardița

 

8

Celac

Elena

F

1968

r.Taraclia

or. Tvardița

 

9

Pitropova

Evdochia

F

1955

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

10

Ochișor

Serghei

M

1967

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

11

Karaivanov

Ivan

M

1967

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

12

Ciubaciuc

Anatoli

M

1961

r.Taraclia

or. Tvardița

PСRM

13

Petrova

Maria

F

1948

r.Taraclia

or. Tvardița

 

14

Baltaji

Piotr

M

1960

r.Taraclia

or. Tvardița

 

15

Pitrapov

Ivan

M

1986

r.Taraclia

or. Tvardița

 

 

ср, 25 сентября 2019 Объявления